Projekty UE
StSG inicjuje działania projektowe w obszarze kształcenia pozaformalnego, jak również aplikuje po dofinansowanie ze środków unijnych jako Lider, a także Partner kluczowych projektów.
Projekty realizowane
I. Z dniem 2 stycznia 2019 roku uruchomiona została pierwsza runda naboru do projektu “Platforma Startowa – Unicorn Hub”.
Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z wieloma podmiotami z sektora gospodarki, nauki oraz funduszy inwestycyjnych.
Projekt „Platforma Startowa – Unicorn Hub” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju innowacyjnych startupów za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.
Projekt jest szansą dla pomysłodawców na rozwinięcie własnego biznesu. Wyselekcjonowane innowacyjne przedsięwzięcia, po zrealizowaniu programu inkubacji w ramach projektu mają możliwość ubiegania się o grant w wysokości do 1 miliona złotych na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek lub pozyskania kapitału prywatnych inwestorów.
Aplikuj już dziś. Generator PARP czeka na wasze projekty: lsi1420.parp.gov.pl
Wypełniając wniosek wybierz Unicorn Hub-Platforma Startowa.
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Biurem Projektu:
w Lublinie: jacek.korzeniak@oic.lublin.pl, tel: 817-104-635
w Stalowej Woli: egargas@mzk.stalowa-wola.pl, kontakt: 15 814 91 62
Dokumenty do pobrania:
harmonogram-naboru-pomysw-biznesowych-w-ramach-projektu-platforma-startowa-unicorn-hub_200623
zal.-nr-1-do-regulaminu-konkursu.-nr-1-do-regulaminu-konkursu.-nr-1-do-regulaminu-konkursu
zal.-nr-2-do-regulaminu-konkursu.-nr-2-do-regulaminu-konkursu.-nr-2-do-regulaminu-konkursu
zal.-nr-3-do-regulaminu-konkursu.-nr-3-do-regulaminu-konkursu.-nr-3-do-regulaminu-konkursu
zal.-nr-4-do-regulaminu-konkursu.-nr-4-do-regulaminu-konkursu.-nr-4-do-regulaminu-konkursu
Platforma startowa Unicorn Hub w szczególności wspiera przedsięwzięcia z branż IT/ICT, medycyna/zdrowie publiczne; smart city/transport.
Dowiedz się więcej:
Zapraszamy na cykliczne spotkania, gdzie dowiecie się więcej o platformie, poznacie zasady aplikowania, a także poznacie historie sukcesu.
Oferta projektu.
Oferujemy kompleksowy program inkubacyjny obejmujący:
- opiekę dedykowanego managera inkubacji,
- dostępu do usług podstawowych (m.in. wsparcia organizacyjnego, przestrzeni do pracy, mentoringu, obsługi księgowej, obsługi prawnej, doradztwa podatkowego, podstawowego wsparcia marketingowego oraz dostępu do warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, przygotowania prezentacji na sesje pitchingowe),
- usług specjalistycznych wynikających z interaktywnej mapy rozwoju produktu, niezbędnych do przeprowadzenia prac nad rozwojem nowego pomysłu biznesowego (np. techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze, marketingowe, prawne), w tym obejmujące testowanie i weryfikowanie pomysłów i koncepcji, aż do momentu przygotowania odpowiedniego modelu biznesowego.
Lider Projektu:
Partnerzy:
II. Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli jest operatorem projektu pn. „Aktywizacja- rewitalizacja”. W styczniu 2021 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie w ramach działania 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy RPO WP 2014-2020.
Celem projektu- jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób z grupy docelowej poprzez objęcie doradztwem zawodowym, pośrednictwem pracy, szkoleniami i aktywizacją zawodową (staże) 40 osób z 2 gmin MOF w okresie realizacji projektu oraz uzyskanie efektywności zatrudnieniowej oraz efektywności zawodowej osób pracujących z grupy docelowej. Projekt będzie realizowany w okresie od marca 2021 do 31.10.222r.
Cel projektu wpisuje się w działania zaplanowane w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gmin Stalowa Wola i Nisko oraz jest komplementarny z projektami rewitalizacyjnymi. Projekt zakłada aktywizację zawodową osób oraz poprawę ich sytuacji na rynku pracy poprzez:
– zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych, biernych zawodowo i poszukujących pracy;
– poprawę szans na zatrudnienie osób odchodzących z rolnictwa, pracujących ubogich
– poprawę sytuacji zawodowej osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz ubogich pracujących.
GŁÓWNYMI ZADANIAMI W PROJEKCIE SĄ:
- Opracowanie indywidualnych planów działania, które mają na celu wyznaczenie celów zawodowych, wyznaczenie indywidualnej ścieżki rozwoju zawodowego (każdy uczestnik będzie miał opracowaną swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę rozwoju zawodowego).
- Szkolenia prowadzące do nabycia, podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji i kompetencji zawodowych, które mają na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych potrzebnych do wykonywania pracy oraz umiejętności poszukiwania zatrudnienia.
- Bezzwrotna pomoc dla uczestników Projektu – staż, który ma celu umożliwienie uczestnikom projektu nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy oraz nabycie doświadczenia w środowisku pracy zwiększające jego szansę na uzyskanie zatrudnienia.
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Biurem Projektu
Kontakt: 15 814 91 12, mail: projekty@mzk.stalowa-wola.pl
Grupę docelową projektu stanowi 40 osób powyżej 30 r. ż., które nie brały udziału w takiej samej formie wsparcia, zamieszkujące (wg Kodeksu Cywilnego) na obszarze realizacji projektu, należące do następujących grup:
- Osoby pozostające poza rynkiem pracy tj. osoby bezrobotne lub osoby bierne zawodowo zwłaszcza:
– osoby w wieku 50 lat i więcej;
– osoby długotrwale bezrobotne;
– kobiety;
– osoby z niepełnosprawnościami;
– osoby o niskich kwalifikacjach.
– rolnicy i członkowie ich rodzin.
– osoby ubogie pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujący
Szczegóły oraz dalsze informacje o projekcie już wkrótce.
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 15 814 91 12
Projekty zakończone
Adaptacja czy INNkubacja?
W partnerstwie z firmą INN Puls z Rzeszowa zrealizowaliśmy projekt “Adaptacja czy INNkubacja? – program wsparcia pracowników restrukturyzowanych przedsiębiorstw z Podkarpacia”.
W ramach Projektu udzielono wsparcie 25 osobom na założenie własnej działalności gospodarczej, w tym dwie firmy z tego Projektu ulokowały działalność w Inkubatorze (podpisane umowy Inkubacji).
Wartość projektu: 1.876.925,73 zł
Numer i nazwa priorytetu:
VIII Regionalne Kadry gospodarki
Działanie:
8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie
Poddziałanie:
8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie
Okres realizacji: 01.12.2012 – 31.05.2014
Inkubator Nowoczesnego HR
Celem głównym Projektu był wzrost konkurencyjności firm i adaptacyjności do zmieniających się warunków rynkowych poprzez podniesienie wiedzy i nabycie nowych umiejętności przez ich pracowników.
Grupą docelową stanowiło 18 firm z sektora MŚP.
Wartość projektu: 693.132,26 zł
Numer i nazwa priorytetu:
VIII Regionalne Kadry gospodarki
Działanie:
2.1. Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki
Poddziałanie:
2.1.1 Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach.
Okres realizacji: 01.07.2013 – 30.06.2014
Lepsze jutro dla HSW S.A.
Głównym celem Projektu było wsparcie procesu restrukturyzacji w HSW S.A. poprzez udział pracowników w szkoleniach zawodowych, komputerowych i językowych. Szkolenia te zostały zorganizowane przez Inkubator.
Wartość projektu: 1.139.994,74 zł
Numer i nazwa priorytetu:
VIII Regionalne Kadry gospodarki
Działanie:
8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie
Poddziałanie:
8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie
Okres realizacji: 01.01.2014 – 30.06.2015
TechnoparkBiznesHub
Platformy startowe „TechnoparkBiznesHub”. Liderem projektu był Kielecki Park Technologiczny, natomiast Inkubator Technologiczny (dzisiejsza SSG), Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego byli Partnerami kosztowymi projektu.
Głównym celem projektu było stworzenie w makroregionie Polski Wschodniej kompleksowego programu akceleracji pomysłów, który umożliwił stworzenie warunków sprzyjających powstawaniu innowacyjnych przedsiębiorstw. Wsparciem zostało objętych 60 nowo powstałych przedsiębiorstw, które otrzymały niezbędną pomoc do przeprowadzenia prac nad rozwojem nowego pomysłu biznesowego.
Wartość projektu: –
Typ projektu:
Projekt pilotażowy
Działanie:
1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów
Poddziałanie:
1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów
Okres realizacji: 01.03.2016- 30.04.2017